Strona główna » Kampania Aktywna Wiosna

Kampania Aktywna Wiosna


Głównym celem kampanii jest promowanie aktywności fizycznej i zachęcenie do ograniczenia korzystania z transportu samochodowego.
Do udziału w Kampanii można przystąpić w trakcie jej trwania, przy czym warunkiem naliczania punktów jest odbycie przez uczestnika minimum 20 aktywnych podróży. W Kampanii biorą udział dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas I-VIII szkoły podstawowej.

W Kampanii punktowane są dojazdy do przedszkoli, szkół na rowerach, hulajnogach (z wyłączeniem elektrycznych), deskorolkach oraz na rolkach lub wrotkach.

Punkty przyznawane są za każdy zadeklarowany i udokumentowany kilometr aktywności.

Punktacja dzienna uczestnika zostaje podwojona w przypadku, gdy dystans przebywa w towarzystwie rodzica/opiekuna korzystające
Rejestracja aktywności ruchowej prowadzona jest każdego dnia Kampanii poprzez odnotowanie deklarowanego przejazdu dziecka/ucznia w Dzienniku Aktywności,
Przebyty dystans rejestruje się na podstawie deklaracji uczestnika
W konkursie będą punktowane dystanse pokonane w drodze do i z placówki oświatowej do miejsca zamieszkania – wyłącznie w dni powszednie.

Ostateczne wyniki konkursu ogłoszone zostaną na stornie internetowej Urzędu Miasta Częstochowy oraz Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Częstochowie.
Najaktywniejsi uczestnicy Kampanii zostają nagrodzeni podczas uroczystego podsumowania Kampanii.

Serdecznie zachęcamy do udziału w Kampanii.