Strona główna » Akcja „Aktywna wiosna”

Akcja „Aktywna wiosna”

Szanowni Państwo,

Zapraszamy uczniów naszej placówki do udziału w akcji „Aktywna wiosna” – kampanii społecznej o charakterze konkursu, promującej zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych i ich rodziców/opiekunów.

Poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji chcemy skłonić uczestników do zwiększenia aktywności fizycznej oraz kształtować w nich zdrowe nawyki, które utrzymają się również po zakończeniu kampanii. Zachęcając do ograniczania korzystania z transportu samochodowego zamierzamy też włączyć się w nurt działań i edukacji proekologicznej.

Zasady kampanii są bardzo proste; każdy przedszkolak, uczeń, nauczyciel czy pracownik, który – jako uczestnik kampanii – dotrze do przedszkola na rowerze, hulajnodze, rolkach, deskorolce, czy w stylu nordic walking otrzymuje punkty odpowiadające liczbie pokonanych kilometrów.

W przypadku dzieci przedszkolnych i uczniów punktację podwaja towarzystwo rodzica korzystającego z jednego z wymienionych środków transportu.

Dla najaktywniejszych uczestników przewidziane są nagrody.

Punkty będą wpisywane do Klasowych Dzienników Aktywności (w załączeniu) a nadzór nad prawidłowością i techniczną stroną wpisów spoczywać będzie w rękach wyznaczonego przez dyrektora – Koordynatora Kampanii.

Kampania trwa od 6 kwietnia do 25 czerwca.

Uczestnicy mogą zgłaszać chęć udziału w akcji do dnia 26.03.2021 r.

Link do filmiku promocyjno-informacyjnego „Aktywna wiosna”