Strona główna » Ozonator

Ozonator

O czyste i zdrowe powietrze coraz trudniej nie tylko na zewnątrz, ale także w domach, w przedszkolu. Wzrost zanieczyszczenia powietrza powoduje, że trzeba sięgać po urządzenia poprawiające jego jakość.

Jednym z takich urządzeń jest ozonator zwany także generatorem ozonu.

Chcieliśmy państwa poinformować, iż MPI 43 jest w posiadaniu takiego właśnie urządzenia, dzięki któremu jeszcze lepiej zadbamy o bezpieczeństwo naszych dzieci.

Ozonator – co daje jego stosowanie?

Ozon wywarzany przez ozonator to odmiana tlenu o silnych właściwościach aseptycznych. Został odkryty i opisany w 1840 roku. Wzbudził zainteresowanie wielu uczonych, w tym polskiego fizyka i chemika Karola Olszewskiego. Naukowcy szybko poznali jego właściwości. Okazało się, że ozon jest jednym z najskuteczniejszych znanych środków dezynfekcyjnych. Jego działanie bakteriobójcze jest około 50 razy skuteczniejsze od chloru, stąd wykorzystuje się go do dezynfekcji wody pitnej, utleniania paliwa rakietowego i do dezynfekcji pomieszczeń, szczególnie tych, gdzie obecność bakterii czy wirusów jest wysoce niepożądana. Niszczy wszelkie mikroorganizmy i zapobiega ich rozwojowi. Dlatego generatory ozonu są szczególnie polecane alergikom. W ich domach ozonowanie jest zalecane nawet dwa razy w miesiącu. Regularne przeprowadzenie tego zabiegu wyraźnie poprawia komfort życia chorych.

Ponadto ozon usuwa przykre zapachy, w tym tak uciążliwe jak dym papierosowy. Co istotne, ozon nie maskuje zapachów, lecz całkowicie je neutralizuje. Dzięki temu można się cieszyć świeżym i zdrowym powietrzem w pomieszczeniu.

Jak działa ozonator?

W naturze ozon powstaje pod wpływem promieni ultrafioletowych oraz wyładowań atmosferycznych. W czasie burzy po uderzeniu pioruna można poczuć specyficzny zapach ozonu.

Ozonatory działają na podobnej zasadzie. Ozon jest w nich wytwarzany z tlenu zawartego w powietrzu poprzez wyładowania niezupełne. Następnie w stanie lotnym jest uwalniany na zewnątrz. Wówczas jego zapach jest również wyczuwalny.

Po włączeniu ozonatora należy opuścić pomieszczenie.

Po określonym w instrukcji czasie działania urządzenia można korzystać z pomieszczenia i cieszyć się świeżym i czystym powietrzem.